wtorek, 27 czerwca 2017

W ogniu namiętności- Sylvia June DayTytuł: W ogniu namiętności

Autor: Sylvia June Day

Wydawnictwo: Akurat

Liczba stron: 416


Sylvia Day w antologii „w ogniu namiętności” przedstawia cztery historie w których mężczyźni w mundurach spotykają piękne kobiety i zaczyna łączyć ich namiętność i pożądanie.

Jak to bywa w każdej książce autorstwa Sylvii Day mężczyźni przedstawieni w historiach są nieziemsko przystojni, kobiety bardzo atrakcyjne, a całość wręcz ocieka erotyzmem. Sama fabułą jest banalnie prosta i autorka naprawdę mogłaby pokusić się o jakąś oryginalność i pomysłowość, ponieważ podczas czytania ma się wrażenie, że taką opowieść czytało się już wiele razy. Wracając do fabuły to wszystko skupia się tylko wokół seksu i zaspokajania własnych seksualnych potrzeb, jest to nudne i po jednej historii czytelnik ma już zdecydowanie dość. Oczywiście każda z tych krótkich opowieści dotyczy pozornie czegoś innego, każdy mężczyzna jest inny, chociaż w rzeczywistości są dokładnie tacy sami, pary spotykają się w innej scenerii, w innym miejscu, boryka się ze swoimi problemami, jednak po całej lekturze ma się wrażenie, że każda z historii była dokładnie taka sama.

Oczywiście nic nie zmieniło się w stylu Sylvii Day, nadal książki napisane są w lekki i przyjemny sposób, dzięki czemu czyta się je bardzo szybko, bez większego wysiłku. Przeczytanie całości zajmuje kilka godzin i po wszystkim ma się poczucie ulgi, że to już koniec. Przyznam, że przykre było czytanie po raz kolejny o idealnych, silnych mężczyznach i uległych kobietach, to jest już tak bardzo schematyczne, że zaczyna irytować.

W ogniu namiętności to zbiór czterech historii, które owszem czyta się przyjemnie i szybko, kiedy człowiek ma ochotę na coś lekkiego i oczywistego, ale  jeśli czytelnik szuka ciekawej fabuły, dobrej historii miłosnej i prawdziwych uczuć, które rodzą powoli i nie wiążą się tylko z seksem to odradzam czytania tej lektury.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz