środa, 28 czerwca 2017

Najsztub i Sumińska. O Polsce, strachu i kobietach- Dorota Sumińska, Irena A. Stanisławska, Piotr Najsztub
Tytuł: Najsztub i Sumińska. O Polsce, strachu i kobietach

Autor: Dorota Sumińska, Irena A. Stanisławska, Piotr Najsztub

Wydawnictwo: Czarna Owca

Liczba stron: 164

Najsztub i Sumińska. O Polsce, strachu i kobietach. To szczera rozmowa, dotycząca wielu różnorodnych tematów. Dwie zupełnie różne osoby, inne spojrzenia na życie i otaczający świat, wywiad, który pochłania się w jeden wieczór, a myśli o nim przez kolejne dni.


Dorota Sumińska, które całe swoje życie poświęciła zwierzętom i Piotr Najsztub, dziennikarz, który  zaskakuje swoim podejściem do świata w dziewięciu rozmowach na tematy nieoczywiste, intrygujące i niebanalne.


Książka jednym przypadnie do gustu, a inni odrzucą ją po kilku stronach. Rozmowy wyzwalają cały szereg odczuć, intrygują, bawią, zaskakują, ale potrafią też porządnie zdenerwować i wyprowadzić z równowagi. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że najmocniej zachwycona byłam wszelkimi informacjami  przedstawianymi przez Panią Dorotę na temat zwierząt. Niektóre ciekawostki były tak niezwykłe i intrygujące, a przecież nigdy nie interesowały mnie zwierzęta i ich życie. Za to Pan Najsztub i jego przemyślenia, jak zawsze zmuszały mnie do skupienia i głębokiego zastanowienia.

Niektóre tematy poruszane podczas rozmowy podobały mi się bardziej, inne trochę mniej, ale jako całość wywiad czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Zestawienie tak różnych osobowości i całkowicie przeciwstawnych poglądów mogło zaowocować totalną klapą, jednak w tym wypadku wyszło z tego coś wartego poświęcenia własnego czasu i zapoznania się z tym dokładniej.


Polecam osobom z otwartymi umysłami, chcącymi poznać zupełnie inne perspektywy, inne spojrzenie na świat, życie i ludzi.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz