środa, 2 lipca 2014

Planeta dobrych myśli dla dzieci od lat 7 do 100-Beata Pawlikowska


Tytuł: Planeta dobrych myśli dla dzieci od lat 7 do 100
Autor:  Beata Pawlikowska
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 21 maja 2014Opis książki:

Każdy człowiek sam decyduje o tym
jak będzie wyglądało jego życie.
Czy chcesz być narzekającym dorosłym,
który ma zawsze za mało czasu,
za mało pieniędzy i za mało zdrowia?
Nie musisz.
Możesz być mądrym, dobrym i silnym człowiekiem,
który spełnia swoje marzenia,
ma czas na wszystko, co jest ważne
i kocha swoje życie.
I tego ci życzę!
              Istnieje dużo poradników, zachęcających do pozytywnego patrzenia w przyszłość, życiowego optymizmu czy też po prostu zmiany swojego życia, jednak muszę przyznać, że żadne z nich nie przemówił do mnie tak dosadnie jak „Planeta dobrych myśli” autorstwa Beaty Pawlikowskiej. Zawsze z chęcią sięgam po kolejne książki autorstwa mojej ulubionej polskiej podróżniczki i polecam je każdemu niezależnie od wieku.


„Planeta dobrych myśli” jest to zbiór podnoszących na duchu sentencji, przemyśleń i refleksji dotyczących codziennego życia i trudnych sytuacji z którymi musimy się mierzyć każdego dnia.  W książce znajduję się zbiór radosnych, podnoszących na duchu myśli i rysunków autorstwa Pani Pawlikowskiej.


Dodatkowym atutem jest piękna oprawa graficzna, kolorowa i twarda oprawa sprawiają, że chętnie trzymamy lekturę w naszych dłoniach. Każda strona jest w innej barwie i dzięki temu książka przypomina zbiór bajek. Jeżeli chodzi o przedział wiekowy odbiorców to jestem przekonana, że zarówno najmłodsi jak i najstarsi znajdą w książce coś dla siebie w końcu traktuję ona on wartościach cenionych przez wszystkich taki jak: optymizm, dobro, tolerancja, miłość.                 Można powiedzieć, że książka jest ładunkiem pozytywnych emocji, ciepła i miłości. Wydaje się, że pewne teksty są banalne w swojej prostocie, ale dzięki temu trafiają prostu do naszego serca.  Nie jest to wyszukana lektura, zawierająca podniosłe mowy, ale prosta, lekka i przyjemna w odbiorze publikacja. Czytając na pewno nauczymy się odrobiny optymizmu i pokory,  spojrzymy na świat i nasze życie z dystansem i uśmiechem. Część tekstów autorki powtarza się, ale znajdziemy też nowe wcześniej nie widziane. Na smutny dzień, zły nastrój i przygnębienie książka Beaty Pawlikowskiej jest jak lekarstwo.  Wspaniała optymistyczna pigułka radości na papierze. Polecam!!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz