czwartek, 7 lipca 2016

Pamiętnik z przyszłości- Cecelia Ahern


Tytuł: Pamiętnik z przyszłości

Autor: Cecelia Ahern

Wydawnictwo: Muza


Cecelie Ahern poznałam dzięki powieści „P.S. Kocham Cię”, tym razem miałam okazję zapoznać się z jej kolejną książką zatytułowaną „Pamiętnik z przyszłości”. Po zapoznaniu się z opisem spodziewałam się magicznej, może trochę baśniowej opowieści o życiu, miłości i przeznaczeniu. Nie zawiodłam się, powieść zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, a na samo wspomnienie tej lektury odczuwam ciepło i spokój.


Tamara Goodwin ma idealne życie. Jest rozpieszczoną nastolatką, która otrzymuje wszystko o czym tylko zapragnie, całe jej życie kręci się wokół pieniędzy i luksusów na które ją stać. To o czym inni mogą tylko marzyć, dla niej było codziennością, jednak w życiu nic nie trwa wiecznie. Zarówno szczęście jak i nieszczęście kiedyś musi się skończyć i tak jest również tym razem. Wszystko zmienia się, kiedy ojciec dziewczyny popełnia samobójstwo. Całe jej życie ulega wielkiej zmianie i Tamara musi nauczyć się żyć w zupełnie nowej rzeczywistości. Ona i jej matka przeprowadzają się na wieś, co oczywiście nie jest wystarczające dla przyzwyczajonej do luksusów nastolatki, która postanawia pokazywać swoje niezadowolenie całemu światu. Nieoczekiwanie wszystko zmienia się, kiedy dziewczyna trafia na sekretny dziennik zamknięty na kłódkę. Z dna na dzień Tamara zmienia się dzięki książce, która uczy ją jak żyć, by być szczęśliwym w przyszłości. Bo właśnie o przyszłość tutaj chodzi.

Książka bardzo mi się spodobała, ciekawym zabiegiem było ukazanie zmian jakie zachodziły w głównej bohaterce, od rozkapryszonej i rozwydrzonej nastolatki do młodej kobiety, która wie po co żyję. Całość czyta się szybko i przyjemnie, a czytelnikowi przez cały czas towarzyszy klimat tajemniczości i jakiś niedopowiedzeń. Powieść jest przesłaniem, pokazuje nam jak żyć, dostrzegać to co pozornie obojętne lub nieważne.


„Pamiętnik z przyszłości” to powieść wypełniona magią dnia codziennego i zwyczajnego życia, które może odmienić się w jednej chwili. Polecam książkę wszystkim, którzy spragnieni są ciepłej i bajkowej opowieści. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz