poniedziałek, 18 lipca 2016

Pani mnie z kimś pomyliła- Ilona Łepkowska


Tytuł: Pani mnie z kimś pomyliła

Autor: Ilona Łepkowska

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 448Ilona Łepkowska, któż nie zna tego nazwiska, które można by zastąpić słowami „Królowa Polskich Seriali”. Chyba każda osoba w naszym kraju, widziała lub chociaż słyszała o takich serialach jak „M jak Miłość” czy też „Na dobre i na złe”. Tym razem Pani Łepkowska powraca do nas z czymś zupełnie nowym, mianowicie z debiutancką powieścią pt. „Pani mnie z kimś pomyliła”.


Joanna samotnie wychowuję nastoletnią córkę i niestety zmuszona jest do ciągłego kontrolowania stanu swojego konta, po to by pieniędzy starczyło na wszystkie rachunki i opłaty. Kobieta obiecała swojej córce kurs językowy w Londynie i teraz wie, że musi dotrzymać słowa, dlatego też przyjmuje zlecenie, które zapewni jej wysokie zarobki. Nie jest to jej wymarzona praca, Joanna ma być tłumaczem na planie programu telewizyjnego. Niespodziewanie, przypadkiem i niechętnie staje się gwiazdą, chociaż show biznes to zupełnie nie jej świat.

Autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawia nam ten „magiczny” świat show biznesu, dookoła człowieka może spotkać tylko zazdrość, intrygi, pełni zawiści, egoistyczni ludzie. Normą w tym świecie jest przebywanie wśród celebrytów, bywanie na przyjęciach, pozowanie do zdjęć na tak zwanych ściankach. Właśnie do takiej rzeczywistości zostaje wepchnięta zwyczajna kobieta. Wydawać by się mogło, że to co widzimy na pierwszych stronach gazet, ten przepych i bogactwo to spełnienie marzeń, jednak jest zgoła odmiennie. 

Książka Pani Łepkowskiej pokazuje nam, że świat show biznesu, którym często się zachwycamy nie jest tak kolorowy i przyjemny, jak wydaje się nam na pierwszy rzut oka. Autorka zna to środowisko od wewnątrz, pracując z gwiazdami od wielu lat. Dzięki temu od samego początku nasza główna bohaterka i jej historia wydają się realne i prawdziwe. Oprócz kwestii poważnych w powieści pojawia się cała masa ironii i żartów. Śmiało możemy pośmiać się z celebrytów, dumnie pojawiających się na przeróżnych imprezach tylko po to, by otrzymać jakieś darmowe prezenty, czy też o tym ile zarabiają zatrzymując się przy ściance i pozując dla fotoreporterów. Cały ten świat mediów pełen jest kłamstw i fałszu, a ostatecznie wszystko co jest zbudowane na kłamstwie musi w końcu runąć. Po przeczytaniu tej książki można zastanowić się, czy cokolwiek co widzimy na co dzień w telewizji jest prawdą, czy tylko sztywno odegranym spektaklem z gwiazdeczkami w roli głównej.Dzięki tej powieści możemy zajrzeć za kulisy sławy, dotrzeć tam gdzie pewnie nigdy nie będziemy mogli i dowiedzieć się, że wcale nie warto starać się tam być, ponieważ kolorowy świat w ostateczności ma bardzo nieciekawe barwy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz