czwartek, 8 września 2016

Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę- Tony KososkiTytuł: Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę

Autor: Tony Kososki

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 416

Tony Kososki czyli Przemek Ślęziak autor reportażu „Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” to osoba obdarzona niesamowitą energią i siłą. Tony od dłuższego czasu prowadzi bloga na którym opisuje swoja większe i mniejsze wyprawy, jednak w książce opowiada o chyba największej przygodzie jaka go spotkała. Wszystko rozpoczęło się zwyczajnie od wymiany studenckiej, później pojawiły się marzenia, a koniec końców mężczyzna dotarł nie tylko do wymarzonej Brazylii, ale też Boliwii, Peru, a to jeszcze nie koniec podróży. Co więcej Tony spędził poza domem rok, nie posiadając w kieszeni zbyt dużo pieniędzy.


Książka pokazuje, że urzeczywistnianie swoich marzeń może być realne. Sam autor zatrzymał się na moment i zaczął zastanawiać, co tak naprawdę jest w życiu ważne, co chce robić, a czego nie, jakie są jego marzenia i plany. Kiedy znalazł odpowiedź, postanowił zacząć działać, krok po kroku zbliżając się do realizacji marzeń.


„Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” to reportaż, który wciąga od pierwszej strony. Nie jest banalnym opisem podróży autora, przeciwnie jest sprawozdaniem pełnym pasji, autentyczności i szczerości. Autor kreśli przed nami obraz doskonalenia się, zmagania z samym sobą, zdobywania nowych umiejętności, pogłębiania wiary we własne możliwości. Dzięki tej książce każdy uwierzy we własną siłę i w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Oczywiście nie brak tutaj opisów piękna Brazylii, Boliwii i Peru, miejsca które zobaczył Kososki zachęcają i zapraszają, trudno się oprzeć barwnym opisom niektórych miejsc. Autor musi walczyć ze stereotypami i nieprawdziwymi wyobrażeniami swoimi i innych ludzi. Musi odrzucić strach przed tym co obce i nieznane, otworzyć się na nowe doświadczenia i co najważniejsze na nowych ludzi.


Jestem pewna, że książka spodoba się wszystkim zainteresowanym podróżowaniem na własną rękę i spełnianiem marzeń. Dzięki autorowi każdy zaczyna wierzyć, że uda mu się i nic nie jest niemożliwe, jeżeli tylko chcę się zacząć działać.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz