piątek, 23 września 2016

Obłędna szesnastka- Janet EvanovichTytuł: Obłędna szesnastka

Autor: Janet Evanovich

Cykl: Stephanie Plum (tom 16)

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Liczba stron: 368Janet Evanovich jest autorką kryminalno- sensacyjnych powieści, a „obłędna szesnastka” to już szesnasta część z serii o zwariowanych przygodach, zakręconej Stephanie Plum.


Stephanie nazywana Śliweczką, zajmuję się łapaniem osób, które chcą umknąć sprawiedliwości, jest łowcą nagród, a jej pracodawcą jest Vinnie, jej kuzyn. Kobieta nie ma jednak lekkiego życia, za każdym razem kiedy ma doprowadzić przed sąd jednego ze zbiegów, wpada w tarapaty, które czytelnika rozśmieszają do łez. Kobieta jest wulkanem energii, a jej często nieprzemyślane i spontaniczne działanie doprowadza do małych katastrof. Jak zawsze obok kobiety znajdują się też mężczyźni i Stephanie towarzyszy pan policjant Joe oraz Komandos prowadzący firmę zajmującą się ochroną. Gdyby nie oni, Śliweczka nie wykaraskałby się z kłopotów.


W tej części to nie sama Stephanie ma problem, a Vinnie kuzyn kobiety. Mężczyzna zostaje porwany przez gangsterów, w zamian za jego wolność zażądano okupu i oczywiście chętnych do uratowania brak. Do pracy muszą zabrać się kobiety pracujące z Vinniem w tym Stephanie. Kobieta będzie postawiona przed wieloma wyborami tymi trudnymi i niebezpiecznymi, jak i sercowymi.

Jak zwykle autorka zachwyca swoim poczuciem humory, rozbawia czytelnika do łez. Całość napisana jest dokładnie tak samo jak poprzednie części, a akcja wartko posuwa się do przodu, nie pozwalając na nudę czy odpoczynek.


„Obłędna szesnastka” zapewni dokładnie taką samą rozrywkę, jak wcześniejsze części z serii. Polecam wszystkim którzy mają ochotę na dobrą zabawę, komiczne sytuacje, humor na poziomie i akcję jak z dobrego serialu kryminalnego.2 komentarze:

  1. Seria jest zbyt długa, więc pomimo pozytywnej opinii raczej się za nią nie zabiorę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie trzeba zaczynać od pierwszej części, to jest wielka zaleta tej serii:)

      Usuń