środa, 21 września 2016

Pobór- Marko Kloos
Tytuł: Pobór

Autor: Marko Kloos

Seria: Fabryczna Galaktyka

Wydawnictwo: Fabryka Słów

„Pobór” to pierwsza książka z nowej serii wydawnictwa Fabryka Słów. Marko Kloos przenosi swoich czytelników do militarnego świata i pokazuje losy nowego żołnierza, który rozpoczyna swoją służbę w armii przyszłości.


Akcja rozpoczyna się w przyszłości, jest rok 2018 na Ziemi dokonał się podział sił, powstały dwa zupełnie nowe obozy – sojusz Chińsko- Rosyjski oraz Wspólnota Północnoatlantycka. Walki między nimi mają miejsce nie tylko na Ziemi, ale tez w kosmosie. Stawka jest wysoka- posiadanie na własność kolejnych kolonii. Andrew Grayson jest mieszkańcem Wspólnoty, warunki w jakich przyszło mu żyć są zdecydowanie nędzne, jego życie to wręcz wegetacja, a codzienne wiadomości, które przynoszą tylko informacje o kolejnych walkach nie poprawiają nastrojów. Mężczyzna wie, że może uciec od tego wszystkiego, jednak wyjście jest tylko jedno, musi zaciągnąć się do armii, a wtedy wydostanie się z tego piekła i nareszcie będzie żył w godny sposób, a co najważniejsze ucieknie z Ziemi. Kiedy Andrew zaczyna swoją służbę, odkrywa, że jego wyobrażenia na temat życia w armii są zupełnie odmienne od rzeczywistości, a droga powrotna nie istnieje.


Całość nie jest specjalnie odkrywcza, czy też zaskakująca, ale nie jest to minusem książki. Autor skupił się głównie na przedstawieniu funkcjonowania armii oraz żołnierzy, którzy muszą zmienić swoje nastawienie i myślenie, by przetrwać. Autor nie zarzuca czytelnika nowymi pojęciami, powoli wprowadza coraz to ciekawsze informacje, wciągając odbiorcę do militarnego świata.  Powieść napisana jest w prosty sposób, łatwy i przyjemny dla czytelnika.Pierwszy tom jest wciągający, interesujący i intrygujący. Wprowadza nas w całą historię, zapoznaje z głównym bohaterem i elementami militarnymi, zachęcając do poznawania kolejnych części. Następny tom będzie nosił tytuł „Ewakuacja”, ja już nie mogę się doczekać.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz