wtorek, 20 grudnia 2016

Podarunek- Cecelia AhernTytuł:  Podarunek

Autor: Ahern Cecelia

Wydawnictwo: Akurat
Po raz kolejny miałam przyjemność przeczytać powieść autorstwa Cecelii Ahern. Każda jej książka wywołuje u mnie ciepłe emocje i uwielbiam wracać do jej niektórych powieści. W jej prostych historiach zaklęte są wielkie prawdy, a teraz przed świętami Bożego Narodzenia „Podarunek” wydaje się być idealną pozycją, która odpowiednio  nastroi czytelnika w tym wyjątkowym czasie.


Lou jest szczęściarzem, ma cudowną rodzinę, jest mężem i ojcem, w dodatku nie narzeka na brak pieniędzy, posiadając dobrą pracę. Jest zdrowy, przystojny, spełnia się zawodowa, w zasadzie ma wszystko o czym tylko zamarzy, ale jednak w jego życiu nie wszystko jest tak idealne. Mężczyzna żyjący w szaleńczym pędzie, myśli tylko o posiadaniu nowych rzeczy, ciągle chcę tylko więcej i więcej, zapominając o ludziach dookoła niego. Odsuwa się od najbliższych, zapomina o rodzinie, a jego głowie ciągle pojawia się tylko praca. Gdyby Lou mógł o coś poprosić, chciałby mieć możliwość znajdować się w dwóch miejscach jednocześnie, niestety wie, że to nie jest możliwe.


Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, magiczna atmosfera panuje dookoła i nieoczekiwanie odczuwa ją także Lou. Mężczyzna postanawia zatrudnić w swojej firmie żebraka, którego mijał każdego dnia spiesząc się do pracy. Nieznajomy ma na imię Gebe i zaskakuje wszystkich, gdy okazuje się bardzo dobrym pracownikiem. Dookoła zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a Lou wydaje się, że ze wszystkim ma związek właśnie Gabe. Okazuje się, że życie Lou zmieni się całkowicie, a to wszystko za sprawą Gabe, który jest kimś wyjątkowym.


Powieść napisana została z różnych perspektyw, dzięki czemu mamy okazje poznać rożne punkty widzenia i lepiej zrozumieć bohaterów. Historia jest bardzo spokojna i nastrojowa, akcja toczy się powoli i pozwala na chwilę refleksji i zadumy. Jednak nie brakuje tu tajemnic, każdy kto zacznie czytać tę książkę będzie chciał się dowiedzieć kim tak naprawdę jest Gabe. Książka wciąga w magiczny, świąteczny świat, otula swoim ciepłem i daje nadzieję na zmianę.


Podarunek to poruszająca książka, która pozwala docenić wartość rodziny i bliskich osób o których często zapominamy. Zakończenie jest całkowicie nieoczywiste i zmusza do zatrzymania się na moment i zastanowienia nad własnym życiem. Cecelia Ahern stanęła na wysokości zadania i stworzyła świąteczną, ciepłą opowieść, przepełnioną nadzieją i miłością, która jest nam potrzebna nie tylko od święta.2 komentarze:

  1. Ta powieść ma w sobie to coś :) Ten pierwiastek niemożliwego, idealna na święta :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podarunek wywarł na mnie ogromne wrażenie, nie wiem czy to dlatego, że kojarzy mi się z Opowieścią Wigilijną, którą uwielbiam, czy może dlatego, że jest to nieco magiczna historia, która wywołała we mnie wiele wzruszeń :)
    W każdym razie jestem nią zachwycona i po raz kolejny nie zawiodłam się na książce Cecelii Ahern :)
    Pozdrawiam i zapraszam do siebie na recenzję Podarunku:
    www.favouread.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń