środa, 14 grudnia 2016

Shadow- Sylvain ReynardTytuł: Shadow

Autor: Sylvain Reynard

Wydawnictwo: Akurat

Liczba stron: 400


Wydawać by się mogło, że wampiry w literaturze to już temat stary i nudny. Powieści o tych krwiopijcach powstało dużo, można by stwierdzić, że zbyt dużo, jednak najnowszy cykl The Florentine autorstwa Sylvain Reynard odkrywa przed czytelnikiem zupełnie nowy świat, który pochłania czytelnika od pierwszych stron. Po dobrze przyjętym „Raven” nadszedł czas na kontynuację czyli „Shadow”.

Raven którą poznaliśmy w pierwszej części nowej serii jest w związku z Williamem. Tych dwoje jest razem i chociaż dzieli ich wiele, mężczyzna jest wampirem zakochanym w śmiertelnej kobiecie, a co więcej jest on księciem Florencji. Są w sobie szaleńczo zakochani i mają zamiar żyć razem tak długo jak będą mogli, jednak Raven stanowczo odmawia zostania wampirem. Niestety dookoła nich zaczyna dziać się coś złego, ktoś zaczyna knuć i tworzyć intrygi, które mają na celu zniszczenie księstwa, którym włada William. Raven będzie musiała poradzić sobie z zupełnie nowym życiem i ludźmi, którzy jej nie sprzyjają, a to dopiero początek ich problemów.

W tej części autor wysyła nas w podróż pełną emocji i wrażeń. Tajemnice piętrzą się, a intrygi pojawiają się na każdym kroku. Po pierwszej dobrej części, teraz jest już tylko lepiej. Fabuła trzyma w napięciu, a zwroty akcji przyprawiają o zawrót głowy. Powrót do historii Raven i Williama był dla mnie przyjemnością, czytanie o ich miłości, która stawała się coraz silniejsza, o zmianach jakie w nich zachodziły oczywiście momentami przypominało lekturę bajki, ale uznaje to za zaletę, w żadnym wypadu wadę. Tym razem mamy okazje bliżej poznać Williama, poznajemy jego mroczną historię, którą nie dzieli się jeszcze z nikim. Przeszłość Raven po raz kolejny pojawia się w książce, tym razem nawet jeszcze mocniej. Kobieta będzie musiała stanąć twarzą w twarz ze swoimi demonami.

Autor posługuje się prostym i łatwym w odbiorze stylem, dzięki czemu książkę czyta się wyjątkowo przyjemnie i szybko. Bohaterowie przedstawieni są w ciekawy, nieszablonowy sposób, dzięki czemu ich zachowanie nie jest tak oczywiste. Ciekawe jest również ukazanie ich jako osoby, które nie są idealne i nie zawsze postępują dobrze. Raven daleko jest do ideału, jednak dla Williama jest ona kimś wyjątkowym i pięknym. Zresztą sam William nie jest mężczyzną perfekcyjnym, jego człowieczeństwo zostało zapomniane i zagubione w ciemności długiego życia. Sama powieść ma tajemniczy i mroczny klimat, który zatrzymuje czytelnika nie pozwalając mu się oderwać. Zakończenie sprawia, że natychmiastowo chce się sięgnąć po kolejną część, której niestety jeszcze nie ma.

Wszystkim fanom tego cyklu życzę cierpliwości w oczekiwaniu na kolejną część, miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli czekać na nią zbyt długo, a całą resztę zachęcam do zapoznania się z tą pełną mroku i tajemnic historią, która przenosi nas wprost do malowniczej Florencji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz