czwartek, 29 grudnia 2016

Prawo pierwszych połączeń - Agnieszka TomczyszynTytuł: Prawo pierwszych połączeń

Autor: Agnieszka Tomczyszyn

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG

Liczba stron: 240

„Prawo pierwszych połączeń” autorstwa Agnieszki Tomczyszyn to opowieść o młodych ludziach, którzy stoją na progu dorosłości i muszą zdecydować w którą stronę skierować swoje życie. Jest to historia o spełnianiu swoich marzeń, pierwszych miłościach i buncie skierowanym przeciwko całemu światu.

Głównym bohaterem powieści jest szesnastoletni Jonasz. Chłopak większość swojego czasu poświęca na gry komputerowe, oraz grę w zespole muzycznym, który założył wraz ze swoimi kolegami. Rodzice chłopaka decydują się wysłać go na wakacyjny kurs językowy. Nastolatek oczywiście nie zareagował entuzjastycznie na tą decyzję, ale nie pozostało mu nic innego jak zaakceptować ją i wyjechać na słoneczną Korsykę. Dzięki nowo poznanym osobom, zdobywaniu doświadczenia i usamodzielnieniu się, Jonasz zaczyna rozumieć, że nie chcę żyć tak jak dawniej. Chłopak dostrzega, że musi zacząć spełniać swoje marzenia, dążyć do wyznaczonych celów i rozwijać się każdego dnia. Nieoczekiwanie nastolatek przeżywa wspaniałą wakacyjną przygodę, która odmienia jego życie.


Autorka stworzyła mądrą, zabawną i ciekawą powieść dla młodzieży, ale nie tylko młode osoby odnajdą w niej coś dla siebie. Podczas czytania to co uderza w czytelnika bardzo mocno to wyraźna zachęta, by podążać za swoimi marzeniami wbrew przeciwnością losu. Książką daje nam przysłowiowego kopa do działania, zmusza do ruszenia się z miejsca i rozwijania swoich pasji nawet jeśli innym wydają się całkowicie bezsensu.


Bohaterowie wykreowanie przez Agnieszkę Tomczyszyn nie dają się nie lubić, są zabawni, pełni pozytywnej energii i radości z życia. Książkę czyta się bardzo szybko z niezwykłą przyjemnością, a lektura dostarcz czytelnikowi dużo ciepła i radości.  


„Prawo pierwszych połączeń” zmusza do refleksji nad własnym życiem i samodzielnie podejmowanymi decyzjami. Mimo przyjemnej i wakacyjnej tematyki książka pozostaje z czytelnikiem na długo i nie daje się zapomnieć. Jestem pewna, że powieść spodoba się nastolatkom, którzy w bohaterach przedstawionych przez autorkę odnajdą samych siebie. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz