czwartek, 1 grudnia 2016

W rytmach charlesrtona - Grzegorz PiórkowskiTytuł: W rytmach charlestona

Autor: Grzegorz Piórkowski

Wydawnictwo: Novae Res

Liczba stron: 148


Jadzia Krosnowszczanka jest gimnazjalistką, dziewczyną, pracującą w kawiarni razem z jedną ze swoich przyjaciółek Andzią. Praca może nie jest spełnieniem ich marzeń, ale dzięki temu mogą przyglądać się niezwykłym wydarzeniom mającym miejsce tuż obok oraz obserwować osobistości pojawiające się w kawiarni. Pewnego zwyczajnego dnia, kawiarnie odwiedza Zula Pogorzelska, znana wszystkim mieszkańcom warszawy jako aktorka, tancerka oraz śpiewaczka. Dziewczyny zauważają, że za kobietą podąża jakiś mężczyzna, który najwyraźniej ją śledzi. Cała Ra sytuacja wydaje im się bardzo podejrzana, dlatego Jadzie wpada na pomysł śledzenia mężczyzny. Od tego momentu rozpoczyna się prawdziwa przygoda, a młode dziewczęta zostają wciągnięte w niebezpieczny świat, tak im się przynajmniej wydaje.  Nastolatki nie zdają sobie jednak sprawy, w co mogą się wplątać.


Razem z bohaterkami powieści podążamy za porywaczami po ulicach przedwojennej Warszawy, która zachwyca swoimi małymi kawiarenkami, popularnymi barami i bogatym życiem towarzyskim i kulturalnym. Nie sposób nie rozmarzyć się na myśl o przepięknych kamienicach, głównych ulicach stolicy różniących się tak bardzo od tego co widzimy teraz. Dzięki książce odwiedzamy miejsca, które teraz nie przypominają tych z dawnych lat.


"W rytmach charlestona" to debiutancka powieść Grzegorza Piórkowskiego, powieść liczy sobie zaledwie 145 stron, ale fabuła wciąga od samego początku, a emocje utrzymują się do samego końca. Cała historia przyjaciółek, które rozpoczynają prywatne dochodzenie, intryguje i budzi zainteresowanie czytelnika. Książka utrzymana jest w przedwojennym klimacie warszawy, miasta które nie wiedziało, że niedługo zostanie doszczętnie zniszczone.Polecam debiutancką powieść Grzegorza Piórkowskiego, dla wszystkich miłośników przedwojennych klimatów i zagadek do rozwiązania.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz