środa, 12 stycznia 2022

Miłość na później - Mhairi McFarlane

 


Tytuł: Miłość na później


Autor: Mhairi McFarlane


Wydawnictwo: Muza


Liczba stron: 544Laurie ma dobre życie, spełnia się zawodowo i należy do tych osób, które naprawdę idą do pracy z radością. Jest właścicielką uroczego mieszkania i ma idealnego mężczyznę u swojego boku. Nie brakuje jej przyjaciół, więc naprawdę nie możne narzekać na swoje życie. Dziewczyna chciałaby przenieść związek w którym jest na kolejny poważniejszy etap, chciałaby powiększyć rodzinę, niestety jej partner Dan nie myśli o dzieciach. Cóż to nie byłoby nic złego gdyby nie to, że mężczyzna wplątuje się w romans i okazuje się, że za jakiś czas zostanie ojcem. Jest jeszcze Jamie, mężczyzna idealny, którym zachwycają się wszystkie kobiety, jest inteligentny, bystry i przystojny, niestety ten pan prawnik swoim zachowaniem nie zaskarbił sobie sympatii szefostwa. Tych dwoje nagle spotyka się w windzie, która ulega awarii, a ich rozmowa doprowadza do stworzenia zaskakującego planu, który wprowadzają w życie.

„Miłość na później” autorstwa Mhairi McFarlane to typowa romantyczna historia, która raczej nie zaskoczy czytelników. Książka jest dość obszerna i niestety wypełniona opisami, które sprawiają, że lektura zaczyna męczyć i dłużyć się niemiłosiernie. Niewątpliwym plusem jest tutaj brytyjski humor, którego nie brakuje i fakt, że powieść nie jest infantylną historią, a historią od której można wymagać pewnego poziomu.

Autorka w dojrzały sposób pokazuje jak dwie zupełnie obce osoby otwierają się na siebie, poznają nowe życiowe role, zmieniają swoje nastawienia do relacji, miłości i dawnych zasad, których bardzo mocno się trzymali. Z pewnością nie jest to historia tylko o miłości, ale to ona gra tutaj główną rolę. Jeżeli ktoś szuka niespodziewanych zwrotów akcji to ta powieść nie jest dla niego, ale jeśli tylko ktoś chciałby się zrelaksować, przeczytać coś lekkiego ze szczyptą dobrego humoru i optymizmu to zachęcam i polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz