wtorek, 29 marca 2022

Wenecki szkicownik - Rhys Bowen

 


Tytuł: Wenecki szkicownik


Autor: Rhys Bowen


Wydawnictwo: Akurat


Liczba stron: 448


Caroline nie ma najłatwiejszego życia, jej mąż odchodzi do innej kobiety, chce przejąć pełną opiekę nad ich synem. Gdyby problemów rodzinnych było za mało, umiera Lettie – cioteczna babka Caroline. Lettie ma ostatnią prośbę przed śmiercią, chce, by Carol pojechała do Wenecji, zostawia jej szkicowniki, pierścionek i trzy klucze. Kobieta postanawia poznać tą tajemniczą historię i dowiedzieć się jakie sekrety skrywała Lettie i jaki związek z tym wszystkim ma Wenecja.

„Wenecki szkicownik” autorstwa Rhys Bowen to historia w której teraźniejszość przeplata się z przeszłością. Czytelnicy poznają Caroline oraz zapiski młodziutkiej Juliet, która odwiedza Wenecję jako osiemnastoletnia dziewczyna, a później powraca tam i zaczyna studiować sztukę. Wojna odmienia wszystko, miłość, marzenia i plany.

Autorka stworzyła przepiękną, ciepłą opowieść o dwóch kobietach, które łączą więzy krwi oraz historia, która zawsze się powtarza. Powieść czyta się z zapartym tchem i wypiekami na policzkach. Trudno zdecydować, która część jest tą bardziej interesującą, teraźniejszość czy przeszłość. Nie jest to bajkowa opowieść o miłości, a historia o podejmowaniu trudnych decyzji, o porzucaniu marzeń i miłości, o walce o życie wbrew wszystkiemu i wszystkim. Nie można też nie wspomnieć o czarujących opisach Wenecji, które zachwycają i sprawiają, ze chyba każdy kto przeczyta tę powieść zapragnie wyjechać do tego miasta na wodzie.

„Wenecki szkicownik” to powieść, która przeniesie nas do malowniczych, weneckich uliczek, które skrywają tajemnice sprzed lat. Jestem przekonana, że powieść spodoba się miłośnikom historii obyczajowych z rodzinnymi tajemnicami w tle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz