czwartek, 21 kwietnia 2022

Ósma szansa na miłość - Annette Christie

 


Tytuł: Ósma szansa na miłość


Autor: Annette Christie


Wydawnictwo: Muza


Liczba stron: 386Megan i Tom czekają na swój magiczny, wyśniony ślub na wyspie San Juan. Muszą jeszcze tylko znieść próbę wesela i wtedy wszystko będzie już gotowe i idealne. Jednak nic nie idzie po ich myśli. Rodziny nie do końca współpracują, nagle okazuje się, że skrywane tajemnice wychodzą na jaw, a całe przyjęcie weselne zaczyna przypominać niekończący się chaos. Narzeczeni mają dość i po fatalnej i nieudanej próbie przyjęcia weselnego, postanawiają zrezygnować i po prostu odwołać cały ślub. Kolejnego dnia okazuje się, że znaleźli się w jakiejś magicznej pętli czasu i po raz kolejny przeżywają ten okropny dzień, możliwe że najgorszy dzień w ich życiu.

„Ósma szansa na miłość” autorstwa Annette Christie to nietypowa historia romantyczna, która kradnie serce czytelnika od pierwszych stron. Oczywiście najciekawszym motywem pojawiającym się w powieści jest pętla czasu, która zmusza naszych bohaterów do nieustannego przeżywania katastrofalnego dnia. Pod koniec książki jednak wszystko zwalnia i staje się odrobinę nużące i monotonne, niemniej jednak czytanie tej historii to prawdziwa przyjemność i dobra zabawa.

Główno bohaterowie budzą sympatię, ale od pierwszych stron można wyczuć, że ich związek nie jest łatwy i przyjemny. Para różni się od siebie dosłownie we wszystkim, a łączy ich tylko, a może aż uczucie. Autorka w ciekawy sposób ukazuje różnice między ich rodzinami i to jak bardzo wpływają one na młodą parę. Dzięki ciągłemu powtarzaniu jednego dnia, Tom i Megan mają czas na przemyślenie pewnych spraw i zastanowienie się co tak naprawdę jest dla nich najważniejsze.

„Ósma szansa na miłość” to przyjemna i ciepła opowieść o miłości, rodzinie i barierach, które trzeba pokonać, by zawalczyć o miłość i szczęście. Jest to emocjonalna i romantyczna historia, która spodoba się czytelnikom poszukującym lekkiej i relaksującej powieści. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz