sobota, 14 maja 2022

Dom nieba i oddechu - Saran J. Maas

 


Tytuł: Dom nieba i oddechu. Część 1


Autor: Sarah J. Maas


Wydawnictwo: Uroboros


Liczba stron: 560”Księżycowe Miasto. Dom Nieba i Oddechu cz.1 ”, to książka na którą czekali wszyscy miłośnicy twórczości Sarah J. Maas. Jest to drugi tom serii Księżycowe Miasto, która jest podzielona na części.

Książka zaczyna się od wydarzeń, które mogą odrobinę zdezorientować i zmieszać czytelnika. Pojawiają się nowi bohaterowie, którzy jak później się okazuje, mają ogromny wpływ na nadchodzące wydarzenia. Motywem przewodnim tego tomu jest wojna, która nadchodzi wielkimi krokami. Asteri cały czas knują i spiskują, Bryce jest o krok odkrycia, które może zmienić losy nadchodzące wojny.

Jak to zwykle bywa historia jest ukazana z wielu perspektywy wielu bohaterów, dzięki czemu fabuła toczy się dość sprawnie i nie ma nawet chwili nudy. W tej części wiele kwestii zostaje wyjaśnionych, ale pojawia się bardzo dużo nowych pytań, więc trzeba czekać na kolejny tom tej serii. Zdecydowanie czuć, ze ta seria jest skierowana do starszych czytelników, więcej tu krwawych scen, wulgaryzmów i erotycznych scen.

Sarah J. Maas zadbała by czytelnicy nie mogli oderwać się od lektury i ze zniecierpliwieniem oczekiwali na kolejny tom tej serii. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i dokładnie tak jest z książkami Pani Maas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz