piątek, 23 lutego 2024

Nie mogę ci powiedzieć - Jakub Bączykowski

 
Autor: Jakub Bączykowski

Tytuł: Nie mogę ci powiedzieć

Liczba stron: 336

Wydawnictwo: Mięta
„Nie mogę ci powiedzieć” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jakuba Bączykowskiego i z radością mogę przyznać, że bardzo udane.

Głównym bohaterem powieści jest Damian, który chce odpocząć i razem ze swoim partnerem wyjeżdża do Warszawy na weekend. Hotel w którym się zatrzymują jest ekskluzywny i dla Damiana jest to coś całkowicie nowego i ekscytującego. Jednak cały wyjazd okazuje się dużo bardziej zaskakujący niż się spodziewał. Nagle jego chłopak zaczął okazywać się kimś zupełnie innym, a wszystkie nowe informacje były coraz bardziej zaskakujące. Niestety romantyczny weekend skończył się tragicznie, a ojciec Damiana chce dowiedzieć się, co wydarzyło się tamtej nocy w Warszawie i doprowadziło do tragedii.

Jest to powieść obyczajowa z bardzo istotnym wątkiem kryminalnym. Narratorami jest Damian, który jest głównym bohaterem, Jego ojciec Leon i ciotka Simona. Może się wydawać, że poznanie wydarzeń z kilku perspektyw może wprowadzić chaos, jednak nic bardziej mylnego, całość jest bardzo logiczna i poukładana. Od pierwszych stron podczas czytania, czytelnik zaczyna odczuwać niepokój i zaczyna podejrzewać, że wydarzy się coś naprawdę złego. 

Historia łączy romantyczny wyjazd z tajemniczym morderstwem i rodzinnym śledztwem. To doskonałe i wciągające połączenie, które pozwala zatonąć w tej historii i nie odrywać się od czytania do samego końca. Mocnym plusem tej historii jest perspektywa ojca Damiana, który całym sobą pokazuje bezwarunkową miłość rodzica do dziecka, bez względu na wszystko. W książce oczywiście pojawia się wątek LGBT, który został przedstawiony w bardzo subtelny, nienachalny sposób, więc myślę, że nie będzie przeszkadzał nawet osobom mniej tolerancyjnym.

Bardzo polecam książkę “Nie mogę ci powiedzieć”, mam nadzieję, że spodoba się wam równie mocno, jak mi. Polecam!

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz