czwartek, 16 czerwca 2016

Kobieta o imieniu Liz- Krystian Warzocha

Tytuł: Kobieta o imieniu Liz

Autor: Krystian Warzocha

Wydawnictwo: Novae Res

Liczba stron: 328
Alex pojawia się w chwili, gdy Liz potrzebuje pomocy. Przystojny mężczyzna ratuje ją i znika, taka kolej rzeczy, nieznajomi rzadko pojawiają się w naszym życiu na dłużej, jednak nie w tym wypadku. Kobieta nie spodziewa się, że będzie miała szanse spotkać Alexa jeszcze raz, niespodziewanie wpada na niego w kawiarni. Zaczynają się spotykać, a przypadkowe spotkanie kończy się związkiem tej dwójki. Zakochani mają zamiar założyć prawdziwą rodzinę, stworzyć szczęśliwy i pełen miłości dom dla jakiegoś dziecka. I jak to zwykle bywa, wszystko potoczyłoby się jak w bajce, gdyby nie pewna osoba, które będzie robiła wszystko, by cudowna, sielankowa wizja życia Liz i Alexa nie miała prawa się ziścić.


Książka zaczyna się sielankowo, później dochodzi do pewnego wypadku, dzięki któremu nasi bohaterowie poznają się, spotykają, a później zaczynają być parą, jednak wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć i tak jest również w tym przypadku. Przeszłość odzywa się niespodziewanie i miesza w ich poukładanym życiu. Bohaterowie budzą sympatię czytelnika od pierwszych stron, jedynym minusem może być to, że są mało realistyczni wręcz idealnie cudowni. Za to negatywne postaci są złe do szpiku kości i od razu można stwierdzić, że nie będzie się im sympatyzowało. Rzadko, kiedy bohaterowie drugoplanowi interesują czytelnika, jednak w tym wypadku okazuje się, że autor stworzył zabawne kreacje, które rozśmieszają czytelnika podczas czytania oraz wprowadzają trochę humoru.


Książka napisana jest w przyjemnym, lekkim stylu. Całość skupia się na związku Alexa i Liz, na ich relacjach i uczuciu. Osobiście przeszkadzały mi przesadnie długie i zbyt często pojawiające się opisy scen erotycznych. Wydaje mi się, że całość jest przesadzona, mamy wielką miłość od pierwszego wejrzenia, wielkie dramaty, idealnych głównych bohaterów i złych do szpiku kości wrogów. Jednak intrygi, zabawne wydarzenia i nieoczekiwane wypadki sprawiają, że powieść jest naprawdę dobra i warta polecenia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz