poniedziałek, 27 czerwca 2016

Chciwość- Marta Guzowska


Tytuł: Chciwość

Autor: Marta Guzowska

Wydawnictwo: Burda Książki

Data wydania: 3 czerwca 2016

Liczba stron: 350
Po raz pierwszy miałam okazje spotkać się z twórczością Marty Guzowskiej. Po zapoznaniu się z zapowiedzią jej najnowszej książki byłam przekonana, że nie zawiodę się, a wprost przeciwnie ten kryminał zrobi na mnie duże wrażenie.

Simona Brenner jest bardzo dobrym i cenionym archeologiem. Dodatkowo jej praca jest również jej pasją, więc kobieta kocha to co robi. Tym co pasjonuje ją najmocniej są odkrycia z dawnych okresów historycznych, a ekspertyza nie sprawia jej żadnych trudności. Poznajemy ją, kiedy zajmuje się pracą przy największym wykopalisku na świecie. Jednak to nie wszystko, Simona robi coś jeszcze, przecież praca jako archeolog nie daje jej zbyt dużych zarobków, w związku z czym kobieta jest złodziejem.

Już jakiś czas pani archeolog czeka na wykonanie pewnego zadania, przygotowuje się pilnie, by wykonać je bez pomyłki. Jej celem jest odkrycie gdzie jest, a następnie kradzież złotego diademu. W Rosji znajduje się tylko kopia tego skarbu, a Simona jest jedną z niewielu osób, które są w stanie rozpoznać kopie od oryginału. Niestety kobieta nie może odnaleźć cennego przedmiotu, szukała już wszędzie, a czas ucieka.

Można pomyśleć, że książka o pani archeolog będzie piekielnie nudna, nic bardziej mylnego. Wszystkie opisy jej pracy, były ciekawe, kobieta jest profesjonalistką, zna się na rzeczy i wie, co ma robić. Simona jest zabawna, posiada dystans do świata i samej siebie. Podczas czytania bawiłam się bardzo dobrze, a każda kolejna strona zapowiadała się coraz lepiej.

Pozostali bohaterowie, którzy pojawiają się w książce są równi ciekawi co Simona. Mamy tam Andreasa, który jest zakochanym w naszej głównej bohaterce. Jest on lekarzem- archeologiem i towarzyszy jej przez cały czas, mimo tego, że kobieta nie zdradza mu wszystkich swoich tajemnic i sekretów.

„Chciwość” to powieść kryminalna, którą czyta się błyskawicznie. Czytelnik nie jest w stanie oderwać się od lektura, rozpoczynając przygodę z tą książkę, trzeba przygotować się na cudowną przygodę i kilka godzin wyrwanych z życia. Historia zaskakuje w najmniej oczekiwanych momentach. Mam nadzieję, że kolejna książka Marty Guzowskiej już niedługo pojawi się na rynku, ponieważ nie mogę się doczekać, by poznać dalsze losy Simony i innych bohaterów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz