wtorek, 21 czerwca 2016

Medytacje buddyjskie. Współczesny podręcznik osiągania wyższego stanu świadomości- Bhante GunaratanaTytuł: Medytacje buddyjskie. Współczesny podręcznik osiągania wyższego stanu świadomości

Autor: Bhante Gunaratana

Wydawnictwo: Stu­dio Astropsychologii


Bhante Henepola Gunaratana, filozof, wykładowca, mnich nauczający buddyzmu. W swojej książce „Medytacje buddyjskie” pokazuje, jak ważne dotarcie do korzeni, poznanie historii i celu medytacji, by móc osiągnąć ten stan spokoju i oczyszczenia.


Tematem książki jest medytacja vipassana, czyli medytacja wglądu, która jest praktykowana w południowym buddyzmie. Medytacja ta pozwala na głębokie wejrzenie w naturę świata i ludzi, odkrycie i zrozumienia w jaki sposób funkcjonuje świat i społeczeństwo. Jest ona czasochłonna, wymaga wielkich pokładów cierpliwości i poświęcenia.


Jeżeli ktoś potrzebuje spokoju, chcę uniknąć stresu, czy też pozbyć się niechcianych, negatywnych uczuć, koniecznie będzie musiał wygospodarować wolną chwilę i spróbować medytacji, a ten poradnik z pewnością świetnie do tego przygotuje. Czytając człowiek zaczyna odczuwać spokój, wycisza się i zaczyna odczuwać kontrolę nad swoim życiem. Sama medytacja pomoże zharmonizować życie, odciąć od pędu codziennego życia i odkryć samego siebie.

Informacje na temat medytacji są przedstawione w dokładny sposób, czytelnik na pewno dowie się czegoś nowego, o czym wcześniej nie miał pojęcia. A samą książkę poznać uznać za przewodnik po medytacji. Czytanie nie sprawi nikomu problemów, ani nie zamęczy, ponieważ autor stosuje lekki, swobodny język, który przypadnie do gustu większości odbiorców.Jeśli tylko ktoś jest zainteresowany tematem medytacji, poszukuje spokoju i ciszy, ta książka jest idealnym źródłem wiedzy. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz