piątek, 30 kwietnia 2021

Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej - Małgorzata Węglarz

 


Tytuł: Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej


Autor: Małgorzata Węglarz


Wydawnictwo: Muza


Liczba stron: 304„Wszystko co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej” to książka, która z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych ze względu na tematykę, którą podejmuje, ale jest to lektura, która jest bardzo istotna i ważna. Niestety bolesna prawda jest taka, że większość ludzi w którymś momencie swojego życia zostanie zmuszona do organizacji pogrzebu, a ta książką ta skarbnica wiedzy na ten temat.

Autorką książki jest Małgorzata Węglarz, która podjęła się przedstawienia czytelnikom tego, jak wygląda praca w branży zajmującej się pogrzebami. Skupiła się głównie na Polsce, ale też wspomniała o tym, jak wygląda to poza granicami naszego kraju. Od początku zastanawiałam się, jak zostanie ukazany tak delikatny temat, nie miałam się czego obawiać, ponieważ treść została przedstawiona w niezwykle wrażliwy i delikatny sposób. Nie ma tutaj żadnych sensacji, kontrowersji, autorka skupia się na jak dokładniejszym przekazaniu informacji, ale nie szuka sensacji.

Oczywiście poza faktami, które są bardzo interesujące i naprawdę dają czytelnikowi szersze spojrzenie na branżę funeralną, pojawiają się też wypowiedzi osób, które pracują w owej branży.  Dzięki temu czytelnik dowiaduje się ciekawych informacji od osób, które wiedzą najlepiej, jak wygląda praca w takim miejscu. Autorka do rozmowy zaprosiła świetne osoby, które dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Jakie tematy zostały poruszone w tek książce? Jest ich naprawdę wiele, ale z pewnością czytelnik będzie mógł przeczytać o zachowaniu rodzin podczas pogrzebu, prawie pogrzebowym, pogrzebie świeckim czy też o starszych i nowszych rytuałach pogrzebowych. Oczywiście to tylko kilka poruszanych kwestii, jest ich zdecydowanie więcej.

Małgorzata Węglarz stworzyła książkę, która otwiera nas na tematykę śmierci i pogrzebu. Myślę, że warto poznać tę lekturę i spróbować swoich się z tematem, który nie jest łatwy.  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza