wtorek, 12 października 2021

W cieniu terapeutki - Anna Krystaszek

 


Tytuł: W cieniu terapeutki


Autor: Anna Krystaszek


Wydawnictwo: Muza


Liczba stron: 352„W cieniu terapeutki” to literacki debiut Anny Krystaszek, która pojawiła się na rynku wydawniczym z ciekawą historią, która z pewnością przypadnie do gustu fanom literatury psychologicznej.

Magda pracuje jako terapeutka, praca jest dla niej formą terapii  po tragicznym wydarzeniu, gdy jej najbliżsi zginęli w wypadku. Sprawą tego wypadku zajmowała się policjantka po której ślad całkowicie zaginął. Po sześciu latach Magda otrzymuje przerażającą wiadomość- śmierć jej męża i dziecka to nie był tylko wypadek. Tajemnica sprzed lat musi zostać wyjaśniona, ale czy poznanie prawdy nie zwiększy tylko bólu Magdy?

„W cieniu terapeutki” to historia opowiedziana z perspektywy wielu osób, patrzymy na nią oczami Magdy, policjantów, śledczych oraz innych pozornie mniej ważnych bohaterów. Dzięki temu poznajemy historię z wielu perspektyw, mamy szersze spojrzenie na wszystkie wydarzenia, które mają miejsce. Książka ma oczywiście swoje mocne i słabe strony. Sama postać Magdy i zawód który wykonuje, cóż trudno było mi uwierzyć, że osoba z takimi problemami jest terapeutą i pomaga innym. Brakowało mi trochę emocji, czasami wydawało mi się, że autorka pisze w taki sztuczny, ugrzeczniony sposób w którym brakowało naturalności z drugiej zaś strony, bardzo nie podobała mi się duża ilość przekleństw, które pojawiały się w tej lekturze. Wątek kryminalny mógł być poprowadzony dużo lepiej, wydaje mi się, że wszystko było trochę naciągane, mało logiczne.

Najmocniejszym elementem powieści jest tło psychologiczne, każde zachowanie bohaterów jest dokładnie wyjaśnione, ma swoją przyczynę i skutek. Warto to docenić, ponieważ nie zawsze decyzje podejmowane przez bohaterów są tak dobrze wytłumaczone. Epilog jest zaskakujący, chociaż samo zakończenie już trochę mniej.

„W cieniu terapeutki”  to wciągająca powieść, która jak na debiut jest naprawdę na dość wysokim poziomie. Jestem ciekawa kolejnej książki pani Anny Krystaszek.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz