czwartek, 14 października 2021

Wysłuchaj mnie - Paula Er.

 


Tytuł: Wysłuchaj mnie


Autor: Paula Er.


Wydawnictwo: Novae Res


Liczba stron: 316Życie Anety jest naprawdę udane. Ma kochającego męża, czteroletniego synka, który rozświetla każdy jej dzień, jej rodzice mieszkają niedaleko i są bardzo wspierający i pomocni. Jej szczęście rośnie z każdym dniem, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży i niedługo na świecie pojawi się maleńka dziewczynka Emilka. Niestety po narodzinach nagle coś się zmienia, Aneta nie czuje tego co jak sądzi powinna czuć. Patrząc na dziecko czuje niechęć, córeczka budzi w niej wstręt. Kobieta staje się obojętna na płacz i problemy maleńkiego dziecka. Oczywiście ma nadzieję, że niedługo wszystko ulegnie poprawie, bo przecież taki stan nie może trwać wiecznie, ale niestety dzieje się wprost przeciwnie, jest coraz gorzej. Aneta nagle musi walczyć ze swoimi demonami, z przeszłością i najbliższymi, którzy nie dostrzegają jej walki o każdy dzień.

„Wysłuchaj mnie” to książka, która daje nam jedną bardzo ważną lekcję, to że czujemy ciągły smutek i ból nie może być bagatelizowane, każdy zasługuje na pomoc i wsparcie, jeżeli nie najbliższych osób to specjalistów, którzy pomogą pozbierać się i poradzić sobie z problemem. Depresja jest poważnym problemem, który może spotkać każdego niezależnie od statusu materialnego, zajmowanej pozycji czy wieku. Książka Pauli Er pokazuje, że trzeba walczyć o samego siebie i własne życie nawet jeśli osoby obok nas mówią, że to tylko jakieś wymysły i chwilowy zły nastrój. „Wysłuchaj mnie” to bardzo emocjonalna i trudna historia, która poruszy serca swoją autentycznością i wręcz bolesnym realizmem. Żyjemy w czasach, gdy depresja staje się chorobą cywilizacyjną, dopada zarówno dzieci jak i osoby starsze, warto zapoznać się z tą lekturą, która może nauczyć nas wrażliwości na ból i problemy drugiego człowieka.

Autorka w subtelny i niezwykle delikatny sposób poruszyła tak trudny problem. Cieszę się, że na polskim ryku wydawniczym pojawiają się tego typu książki obyczajowe, które podejmują tematykę depresji i walki człowieka o szczęście. Mam nadzieję, że wiele osób sięgnie po tę książkę i zrozumie, że depresja to choroba duszy, która może spotkać każdego z nas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz