poniedziałek, 29 sierpnia 2022

Dziecięcy kram - Daniel Radziejewski

 


Tytuł: Dziecięcy kram


Autor: Daniel Radziejewski


Wydawnictwo: Novae Res


Liczba stron: 426„Dziecięcy kram” to książka autorstwa Daniela Radziejewskiego o której słyszałam dużo dobrego. Główną bohaterką powieści jest Klara mieszkająca w Sao Paolo, która błąka się po ulicach Brazylii wraz ze swoim pięcioletnim synkiem. Kobieta nie miała łatwego życia, w bardzo młodym wieku straciła rodziców i trafiła do domu dziecka. Jej wejście w dorosłość nie było przyjemne aż pewnego dnia spotkała mężczyznę –Alonso Bastosa, który prowadził sklep „Dziecięcy kram”. Klara otrzymała pracę i dom, nie wiedząc co ją spotka. Kobieta widzi duchy, a w domu Alonso jest ich bardzo dużo.

„Dziecięcy kram” to książka, która momentami budziła strach i wywoływała dreszcze. Autor doskonale buduje napięcie, a czytelnikowi stale towarzyszy uczucie niepokoju. Od lektury nie można się oderwać, w trakcie czytania pojawia się coraz więcej pytań na które pragnie się odnaleźć odpowiedź. Najbardziej irytującym elementem książki była główna bohaterka, która w zasadzie nie miała problemu z zaakceptowaniem swoich specyficznych umiejętności i duchy nie zaskakiwały jej wcale. Kobieta bardziej skupiała się na swoich rodzinnych tajemnicach niż całek kwestii duchów. Jej syn Victor pojawiał się jedynie sporadycznie, nie odegrał w książce żadnej większej roli, a kobieta nie interesowała się nim specjalnie.

Z pewnością „Dziecięcy kram” to książka przy której nie można się nudzić, mroczny klimat, ciekawa intryga dopełniają całości, która wypada całkiem dobrze. Zakończenie jest makabryczne i zapewniam, że będziecie się bali. Polecam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz