czwartek, 13 października 2016

Emocjonalne SOS- Guy WinchTytuł: Emocjonalne SOS

Autor: Guy Winch

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 368

„Emocjonalne SOS” to książka napisana przez doktora Guya Wincha, psychologa, który zdecydował, że warto stworzyć papierowa apteczkę, która pomoże tym którzy cierpią na ból emocjonalny. Doktor stwierdził, że świat oferuje nam wiele sposób na radzenie sobie z chorobami, które dopadają nasze ciało, jednak tak mało wiemy o chorobach duszy.


Książka skupia się na siedmiu problemach, które mogą dopaść każdego niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. Samotność, porażka, rozpamiętywanie, odrzucenie, strata i trauma, niskie poczucie wartości i poczucie winy, to one sprawiają, że życie nagle staje się nie do zniesienia, codzienność przytłacza i wydaje się szara i pozbawiona blasku. Dzięki tej książce otrzymujemy konkretne rady i wskazówki, jak postępować, by ponownie stać się człowiekiem radosnym, cieszącym się życiem i spełniającym się. Autor dokładnie opisuje każdy problem, wyjaśnia jak wyniszczony staje się nasz organizm i nasze relacje społeczne. Swoją wiedzę przedstawia w jasny i przejrzysty sposób, prezentując liczne przykłady oraz wyniki badań. Na dodatek w książce podane są specjalne ćwiczenia, które mają pomóc pozbyć się negatywnych emocji.


„Emocjonalne SOS” to poradnik, którzy czyta się z prawdziwą przyjemnością i zaciekawieniem. Nie ma w niej sztucznych frazesów i marnego pocieszania, nikt nie zmusza nas do działania, ale pokazuje drogę którą warto pójść, by stać się szczęśliwszym i spokojniejszym człowiekiem. Autor zna się na swojej pracy i dzięki temu książka staje się wiarygodna i warta uwagi. Jest to lektura, którą powinni przeczytać wszyscy niezależnie od wieku czy doświadczeń życiowych. W naszym społeczeństwie zbyt mało mówi się o zdrowiu psychicznym, a to przecież sprawa nadrzędna, która dotyczy każdego z nas. Ta książka nie usuwa problemów, nie sprawia, że nagle stajemy się zdrowi i oczyszczenie, ale nakłania nas do wykonania pierwszego kroku w kierunku szczęścia.3 komentarze:

 1. Mam i na pewno mi się przyda taka lektura:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba każdemu człowiekowi taka książka, by się przydała:)

   Usuń
  2. Chyba każdemu człowiekowi taka książka, by się przydała:)

   Usuń