wtorek, 25 października 2016

Serce z popiołu- Kathrin LangeTytuł: Serce z popiołu

Autor: Kathrin Lange

Cykl: Serce ze szkła (tom 3)

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 416
„Serce z popiołu” to ostatnia część gotyckiej, pełnej mroku i tajemnic trylogii autorstwa Kathrin Lange. Nareszcie do rąk czytelników trafiło zakończenie tej intrygującej historii, pełne niespodzianek, niepewności i napięcia, które utrzymuje się aż do ostatniej strony.


Każdemu kto czytał dwie poprzednie części trudno uwierzyć w to, że Charlie narzeczona Davida, która podobna zginęła, teraz żyję i czuję się świetnie. Co więcej dziewczyna powraca na wyspę Martha’s Vineyard i stawia sobie za cel odzyskanie ukochanego. Oznacza to, że sytuacja Juli staje się całkowicie skomplikowana, dziewczyna poza walką z klątwą, będzie musiała walczyć o Davida. Chłopak coraz bardziej zaczyna wierzyć w istnienie klątwy, dlatego by chronić Juli, zostawia ją i kończy ich związek. Krok po kroku bohaterowie książki zaczynają rozumieć co przez ten cały czas działo się wokół nich, czym jest klątwa i jak bardzo zostali uwikłanie w sieć kłamstw.


Jako, że jest to zakończenie trylogii, coraz więcej kwestii zaczyna się wyjaśniać i tak dowiadujemy się prawdy o klątwie, ale przy okazji poznajemy prawdziwe twarze bohaterów, których podobno tak dobrze znaliśmy. Lepiej poznajemy samą Charlie, która wcześniej była tylko krótko wspominana.  Sama książka swoim klimatem przypomina część pierwszą, która była bardzo gotycka i mroczna. „Serce z popiołu” to książka wypełniona tajemnicami po brzegi, autorka zadbała o to, by czytelnicy byli utrzymani w niepewności i do samego końca czuli się niepewnie. Kiedy wydaje się, że wszystko staje się jasne, autorka mieszka p oraz kolejny.

Akcja powieści nie pozwala się nudzić i jest dynamiczna, fabuła gna do przodu, wciąga i zaciekawia. Sam język powieści jest prosty i lekki, a klimat pełen grozy i mroku, dopełnia całości.


„Serce z popiołu” to idealne zakończenie trylogii Kathrin Lange. Po raz kolejny mogę uczciwie polecić te trzy książki, których czytanie sprawiło mi bardzo dużo przyjemności. Polecam!
2 komentarze:

  1. Czytałam. Też uważam, że autorka dobrze zakończyła trylogię. Ciesze się też, że utrzymała gotycki klimat powieści :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta trylogia miała niesamowity klimat, za jakiś czas z chęcią wrócę do tych książek:)

    OdpowiedzUsuń