piątek, 7 października 2016

Wojny szpiegów- Adam BrookesTytuł: Wojny szpiegów

Autor: Adam Brookes

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 560


„Wojny szpiegów” to moje pierwsze spotkanie z thrillerem szpiegowskim, nie wiedziałam czego mogę się spodziewać, ale liczyłam na wciągającą fabułę, tajemnice do wyjaśnienia i akcję niczym z najlepszego filmu o super szpiegach.


Philip Mangan jest dziennikarzem ściśle powiązany z brytyjskim wywiadem, ku swojemu nieszczęściu zostaje zdemaskowany i musi ukrywać się, by ocalić życie. Jego wrogowie to chińskie służby chcące go odnaleźć. Żyjąc w ukryciu nie może pracować, w zasadzie nie może robić zupełnie nie i w głowie już żegna się ze swoją ukochaną pracą. Jednak wszystko zmienia się nieoczekiwanie, kiedy jest świadkiem zamachu terrorystycznego, a później tajemniczy mężczyzna mówi, że przekaże mu informacje na temat sprawców całego wydarzenia. To jednak nie koniec zawiłych spraw, w jednym z miast dochodzi do morderstwa nie byle kogo, bo jednego z współpracowników MI6. Jego życie jest zagrożone bardziej niż wcześniej, a za wszystkim stoi ktoś bardzo, bardzo zły.


„Wojny szpiegów” to powieść dotycząca życia tajnych agentów, którzy często żyją w ukryciu, pełni tajemnic i niewyjaśnionych spraw. Akcja wartko pędzi do przodu i nie pozwala na zatrzymanie się czy nudę. Podczas lektury czytelnika czeka zaskoczenie i niemała niespodzianka, a samo zakończenie aż prosi się o kontynuację. Autor wie o czym pisze, całość pełna jest detali i idealnie dopracowanych szczegółów. Dzięki książce możemy poznać życie i prace agentów specjalnych ich codzienne życie, sposób funkcjonowania i planowania akcji.Polecam „Wojny szpiegów” wszystkim, którzy mają ochotę zagłębić się w świat szpiegów, agentów i tajemnic, które pojawiają się na każdym kroku. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz