wtorek, 27 grudnia 2016

Trzydzieści krótkich opowiadań o miłości- Janusz NiżyńskiTytuł: Trzydzieści krótkich opowiadań o miłości

Autor: Janusz Niżyński

Wydawnictwo: Novae Res

Liczba stron: 280


„Trzydzieści krótkich opowiadań o miłości” to zbiór historii o miłości czego nie trudno się domyślić po tytule. Opowiadania ułożone są od tych najkrótszych do najdłuższych, niektóre z nich to zaledwie kilka zdań, które pomimo swojej niewielkiej ilości słów potrafią poruszyć. Każda historia opowiada o zupełnie innych wydarzeniach, jest odrębną częścią, ale bohaterowie zaczynają się powtarzać.


Opowiadania autorstwa Janusza Niżyńskiego, zabierają czytelnika w prawdziwą emocjonalną podróż po krainie miłości, która przybiera różnorodne formy i odcienie. Niektóre historie wywołują wzruszenie, inne bawią i rozśmieszają, ale co najważniejsze zmuszają do myślenia i refleksji. Bohaterowie opowieści to prawdziwi ludzie z krwi i kości, dzięki czemu dość łatwo można się z nimi identyfikować.


Wydaje mi się, że tymi opowiadaniami zachwycą się zarówno młodzi jak i starsi czytelnicy, ale na pewno poruszą one dojrzałe osoby, które będą potrafiły wyciągnąć odpowiednie wnioski z przeczytanego tekstu. Miłość ukazana w opowiadaniach nie zawsze przybiera ten najpiękniejszy odcień, często nasycona jest cierpieniem, bólem i uczuciem straty, ale też zdradą i złamanymi obietnicami. Książka otwiera też oczy na coś co wcześniej mogło być dla nas niewidoczne, jest swoistym katharsis.


Opowiadania są złożone z pięknych słów i opisów, które pochłania się z niezwykłą przyjemnością. Oczywiście wszystko to jest zasługą autora, który potrafi szczerze i uczuciowo pisać o miłości i oddaniu. Każde zdanie jest sztuką, która cieszy i daje dużo przyjemności.


"Trzydzieści krótkich opowiadań o miłości" to książka, którą mogę polecić każdemu, ale pewnie te miłosne historie przypadną go gustu w szczególności panią.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz