poniedziałek, 22 lutego 2021

Houston, lecimy! - Paul Dye

 


Tytuł: Houston, lecimy!


Autor: Paul Dye


Wydawnictwo: Muza


Data wydania: 2021-03-10


Ludzie cały czas chcą odkrywać i poznawać to co nieznane, a tym przecież cały czas jest dla nas Układ Słoneczny. Co jakiś czas w serwisach informacyjnych dowiadujemy się o kolejnych załogach wysyłanych na Stację Kosmiczną i sondach, które samodzielnie mają badać niezbadane wcześniej rejony.

„Houston, lecimy!” to książka, która już niedługo pojawi się w księgarniach i przybliży nam to, jak wygląda przygotowywanie do misji kosmicznych, jaką pracę wykonują astronauci i centrum dowodzenia lotami. Warto nadmienić, że sam autor wie o czym pisze, ponieważ przez wiele lat był dyrektorem lotów.

Jeśli ktoś obawia się, że będzie to literatura bardzo fachowa i naukowa, to faktycznie nie jest to lekka i przyjemna książka do poduszki, ale dzięki zabawnym anegdotom i ciekawym wspomnieniem autorka, czyta się ją nie tak trudno. Muszę jednak przyznać, że początek jest zniechęcający, jeśli nie posiadamy wiedzy technicznej to będzie nam ciężko zrozumieć pewne opisane kwestie, nie można się poddawać i warto przemęczyć się przez początek, ponieważ później jest już naprawdę coraz lepiej.

„Houston, lecimy!” to z pewnością książka trudna, ale warto ją poznać, ponieważ ilość informacji, którą zyskamy naprawdę robi wrażenie. Lektura otwiera też oczy, bo każdy domyśla się jak ciężka jest praca astronautów, ale uświadomienie sobie, jak wiele potrzeba, by te loty w ogóle mogły się odbyć, to już zupełnie inna sprawa. Książka na pewno przypadnie do gustu osobom, które są zainteresowana tematem i technika nie jest im obca.

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza