piątek, 26 lutego 2021

Tuż za ścianą - Louise Candlish

 


Tytuł: Tuż za ścianą


Autor: Louise Candlish


Wydawnictwo: Muza


Liczba stron: 416

 


Lowaland Way to dzielnica w Londynie, która słynie z tego, że jest bardzo luksusowa. Mówi się, że marzeniem wszystkich jest zamieszkać właśnie tam, ponieważ jest tam pięknie, cicho i spokojnie, a co najważniejsze bardzo bezpiecznie. Niestety wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć. Sielankowe życie mieszkańców zmienia się, gdy wprowadzają się ich nowi sąsiedzi Darren i Jodie. Nowi mieszkańcy za nic maja sobie zasady, które obowiązują, od samego początku hałasują, słuchają głośno muzyku, są nieokrzesani i pozbawieni kultury. Remontują też swój nowy dom, więc hałasują i wydaje się, że całkowicie ignorują spojrzenia, jakie posyłają im wszyscy dookoła.

„Tuż za ścianą” autorstwa Louise Candlish to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Opis wydawał mi się bardzo intrygujący, byłam bardzo ciekawa, jaki okaże się ten thriller psychologiczny. Niestety z thrillerem miało to bardzo mało wspólnego, zdecydowanie była to powieść obyczajowa, która okazała się bardzo rozczarowująca.

Fabuła miała wielki potencjał i zapowiadała naprawdę niezwykłą historię, która będzie trzymała czytelnika w napięciu. Niestety autorka stworzyła bohaterów irytujących, których nie dało się polubić w żaden sposób. Wydaje mi się, że jedynym plusem jest styl pisania autorki, który czyta się naprawdę dobrze. Jeśli to miałby być thriller to zabrakło tu najważniejszego, jakiegoś napięcia, nerwowości, która podtrzymywałaby zainteresowanie czytelnika. To zdecydowanie nie książka dla mnie, a szkoda, ponieważ potencjał był wielki. Myślę, że każdy kogo zainteresował tytuł powinien książkę przeczytać, ponieważ każdy z nas może mieć inne oczekiwania do tej lektury.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza