poniedziałek, 8 listopada 2021

Jeden krok przed śmiercią - Mary Burton

 


Tytuł: Jeden krok przed śmiercią


Autor: Mary Burton


Wydawnictwo: Muza


Liczba stron: 416Tobi Turner była uczennicą przedostatniej klasy. Jej imię zna każdy mieszkaniec Deep Run. W roku 2004 dziewczyna pożyczyła samochód rodziców i pojechała na zajęcia dodatkowe. Niestety nigdy się na nich nie pojawiła, a rodzice zawiadomili odpowiednie służby, gdy nastolatka nie wróciła do domu. Szeryf miasteczka podjął decyzję, która okazała się katastrofalna w skutkach, nie rozpoczął poszukiwań zaraz po informacji od ojca dziewczyny. Od zaginięcia minęło piętnaście lat, nic nie wskazywało na to, że pojawią się jakieś nowe informacje w sprawie. Dave nieoczekiwanie podczas pracy odnalazł plecak i ludzkie szczątki. Sprawą zajmuje się agentka FBI Macy Crow oraz nowy szeryf Mike Nevada.

„Jeden krok przed śmiercią” autorstwa Mary Burton to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. I było to bardzo udane spotkanie. Książka wciąga od pierwszych stron, trzymając w napięciu i zainteresowaniu do samego końca. Powieść jest thrillerem z małym wątkiem romantycznym, więc z pewnością spodoba się wszystkim tym, którzy lubią tego typu literaturę.

Bohaterowie stworzeni przez autorkę tworzą tę historię. Agentka FBI to osoba, która jest najmocniejszym punktem tej opowieści. Kobieta jest silna, ambitna i odważna nawet wtedy, gdy odwagi brakuje tym najdzielniejszym. Co ważne nie jest pozbawioną emocji skorupą, więc naprawdę nie sposób jej nie polubić.

Samo zakończenie może być zaskakujące, ale dla pewnej grupy czytelników z pewnością okaże się przewidywalne. Mi osobiście zakończenie bardzo się spodobało, było naprawdę mocne i pokazywało, jak mylne może być nasze wrażenie na temat pewnych osób. „Jeden krok przed śmiercią” to lektura, która z pewnością spodoba się miłośnikom mocnych opowieści kryminalnych. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz