czwartek, 25 listopada 2021

Straż graniczna - Anna Gorczyca

 Tytuł: Straż graniczna

Autor: Anna Gorczyca

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 320
„Straż graniczna” to reportaż autorstwa Anny Gorczycy. Wydaje mi się, że większość osób swoją wiedze na temat pracy tej grupy zawodowej czerpała tylko i wyłączenie z popularnego serialu Wataha. Ta książka uświadomi czytelnikom, czym zajmują się strażnicy, jak wygląda ich praca i codzienność.

Książka jest zbiorem ro
zmów z pracownikami Straży granicznej, dzięki czemu z pierwszej ręki można dowiedzieć się jak wygląda ta praca w rzeczywistości. Nie jest to praca pozbawiona stresu i nerwów, poza świetną znajomością na przykład języków obcych trzeba wykazać się też doskonałym opanowaniem i intuicją, która przecież czasami zawodzi. Nie brakuje również informacji o szkoleniach, jakie przechodzą strażnicy.

„Straż graniczna” to doskonała lektura od której trudno się oderwać. Historie przytaczane przez autorkę wciągają, a lekkie pióro i ciekawy styl przedstawiania faktów umilają czytanie. Warto też wspomnieć, że reportaż nie ma związku z wydarzeniami, które obecnie mają miejsce na granicy Polski i Białorusi.

Książka z pewnością spodoba się osobom, które polubiły Watahę, ale też są po prostu zainteresowane pracą służb mundurowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz