piątek, 4 listopada 2016

Jedyne wyjście- Helen FitzGeraldTytuł: Jedyne wyjście

Autor: Helen FitzGerald

Wydawnictwo: Burda Książki

Liczba stron: 500


Zielona Przystań to dom opieki w którym prace rozpoczyna Catherine. Młoda dziewczyna, zostaje do tego zmuszona przez matkę, która uważa, że córka jest rozpuszczoną, zapatrzoną w siebie, dziecinną nastolatką. Jak można się spodziewać pewne wydarzenie zmienia całkowicie Catherine i jej poglądy na życie i osoby starsze za którymi wcześniej delikatnie mówiąc nie przepadała.


W książce poznajemy też Rose, staruszkę, którą musi zajmować się Catherine. Kobieta cierpi na Alzheimera, jej umysł nie funkcjonuje prawidłowo i często przenosi ją do czasów dzieciństwa, kiedy była zaledwie dziesięcioletnią dziewczynką. Pomimo choroby wszystko byłoby w porządku, gdyby nie rysunki, które tworzy Rose i jej ostrzeżenia, by Catherine nigdy nie wchodziła do pokoju numer siedem. Dziewczyna coraz częściej zaczyna zastanawiać się nad tym co mówi i rysuje Rose, jednak wszyscy inni nie przejmują się słowami schorowanej i trochę szalonej staruszki.


„Jedyne wyjście” to thriller psychologiczny, jednak zdecydowanie więcej jest w nim wątków psychologicznych i czasami nie czuć tego dreszczyku, który zawsze odczuwało się podczas czytania thrillerów. Książka nie pozwala się nudzić, zaskakujące zwroty akcji, fabuła pędząca do przodu, bardzo mała ilość opisów sprawiają, że czyta się ją bardzo szybko z wielkim zainteresowaniem. Narracja pozwala nam poznać Catherine oraz Rose, dzięki czemu mamy okazję poznać myśli osoby, która patrzy na świat zupełnie inaczej niż zdrowi ludzie.


Polecam książkę „Jedyne wyjście” autorstwa Helen FitzGerald. Nie jest to może typowy thriller, ale zapewniam, że lektura spodoba się wszystkim, którzy lubią wątki psychologiczne i specyficzny, tajemniczy klimat, który mogą stworzyć bohaterowie cierpiący na choroby psychiczne. Polecam!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz