wtorek, 27 lipca 2021

To czego pragniesz - Katherine Center

 Tytuł: To, czego pragniesz


Autor: Katherine Center


Wydawnictwo: Muza
Samantha postanowiła zmienić całe swoje życie, nawet jeżeli los rzucał jej kłody pod nogi. Kobieta zmienia swój styl ubierania, farbuje włosy na radosny różowy odcień i chce czerpać z życia pełnymi garściami. Pracuje jako szkolna bibliotekarka, jej pasją są książki, pochłania je w wielkich ilościach i lubi je prawie tak mocno, jak pracę z dziećmi. Kobieta poznaje Duncana, który pojawia się w jej życiu i pracy zupełnie niespodziewanie. Tych dwoje odmieni spojrzenie na swoje życie i świat.

„To czego pragniesz” to najnowsza książka Katherine Center, dotychczas w naszym kraju pojawiły się już trzy książki jej autorstwa. Tym razem czytelnicy mają okazje poznać historię Sam i Duncana. Główni bohaterowie budzą sympatię, Sam to kobieta, która  niesie ze sobą powiew świeżości i pozytywnej energii. Jest jak barwny, kolorowy motyl od którego nie można oderwać myśli. Duncan od początku wydaje się tajemniczy i intrygujący, nie trudno domyśleć się, że jakieś wydarzenie z jego przeszłości wpłynęło na jego zachowanie i charakter.

Książka jest powieścią obyczajową z romansem, który toczy się gdzieś w tle. Wydarzenia poznajemy z perspektywy głównej bohaterki i to może nie odpowiadać niektórym czytelnikom, którzy mogą być znużeni jest przemyśleniami i rozterkami. Autorka nie skupia się jedynie na wątku miłosnym, porusza też tematy trudne, takie jak radzenie sobie z poczuciem samotności i pustki, podnoszenie się po żałobie i życie z wielką stratą. Książka czyta się szybko, chociaż fabuła toczy się leniwie i spokojnie. Z pewnością jest to idealna lektura na letni wieczór, która pozwoli zrelaksować się i odpocząć.

 

 

1 komentarz:

  1. Chyba właśnie takich książek mi teraz potrzeba. Dziękuję za rekomendację :)

    OdpowiedzUsuń