piątek, 25 listopada 2016

Dziewczyna, która przepadła - Katarzyna MisiołekTytuł: Dziewczyna, która przepadła

Autor: Katarzyna Misiołek

Wydawnictwo: Muza

Liczba stron: 464


„Dziewczyna, która przepadła” to kontynuacja powieści „Ostatni dzień roku” autorstwa  Katarzyny Misiołek.  W tej części dowiadujemy się co dzieje się z Moniką, siostrą Magdy, dziewczyną która zaginęła.


To była sylwestrowa noc, gdy Monika wsiadła do auta nieznajomego i zapadła się pod ziemię na dobre osiem lat. Jej los były tragiczne, dziewczyna została uwięziona przez psychopatycznego mężczyznę, który znęcał się nad nią, gwałcił ją i bił. Niespodziewanie oprawca i porywacz umiera i dziewczyna odzyskuje wolność. Może wrócić do domu, jednak czy to nadal jest jej dom? Czy ktoś jeszcze na nią czeka? Czy jej życie wygląda tak samo jak osiem lat wcześniej?


Powieść rozpoczyna się od tych samych słów co część pierwsza i to łączy je i spaja w jedną całość. Kontynuacja została podzielona na pięć części. Na początku nareszcie odkrywamy, dlaczego Monika znalazła się w samochodzie porywacza. Część druga to mocny, brutalny obraz życia dziewczyny, która przez osiem lat cierpiała katusze. Ta historia to tylko fikcja, ale przecież wszyscy jesteśmy świadomi, że coś takiego dzieje się na co dzień, ludzie znikają i nie mamy pojęcia, co się z nimi dzieje, dlatego też ta część wywoływała strach i ból. W dalszych częściach dowiadujemy się jak wyglądał powrót Moniki do domu, jakie zmiany na nią czekały, jak musiała przystosować się do tego co zastała po powrocie.


Książka Katarzyny Misiołek to istna huśtawka emocjonalna, podczas czytania odczuwamy tak wiele, złość miesza się ze strachem, zamieniając się smutek. Przeżycia Moniki, poniżenie i krzywda jakiej doznała wywołują lęk i obawę, ponieważ coś takiego możne spotkać każdego, nie tylko bohaterkę stworzoną przez autorkę. Powieść porusza, zmusza do zastanowienie nad ludzkim życiem i tym jak banalne są niektóre nasze problemy, jeżeli porównamy je do tego co przeżyła Monika.


 „Dziewczyna która przepadła” napisana jest w prostym stylu, który pozwala na szybkie i bezproblemowe czytanie, nie wymagające przerywania i odpoczynku od lektury. Zdecydowanie jest to lektura dla osób, które nie boją się mocnych, kontrowersyjnych tematów, i lubią przeczytać coś co zostanie z nimi na długo. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz