środa, 16 listopada 2016

Zwierzaki świata. Gry, zabawy, łamigłówki.- Martyna WojciechowskaTytuł: Zwierzaki świata. Gry, zabawy, łamigłówki.

Autor: Wojciechowska Martyna

Wydawnictwo: Burda

Ilość stron: 95

Książka „Zwierzaki świata. Gry. Zabawy. Łamigłówki” autorstwa znanej wszystkim Martyny Wojciechowskiej, skierowana jest do dzieci.


Młody czytelnik w środku znajdzie całą masę zadań do wykonania, ale będzie miał również okazję do zdobycia nowych informacji na temat egzotycznych zwierząt i ich życia. Dzieci rozpoczną swoją przygodę od poznania Borneo, następnie poznają Kenię, Indie i inne mniej lub bardziej egzotyczne kraje. Całość skupia się na zwierzętach, które odgrywają tutaj główną rolę. Dzieci bawiąc się i rozwiązując różnego rodzaju łamigłówki poznają wiele gatunków wcześniej nieznanych zwierząt.


Książka zachwyca swoją oprawą graficzną. Każda strona wzbogacona jest wielobarwnymi zdjęciami, które wzbudzą zainteresowanie dzieci i zachęcą je do przeczytania tekstu znajdującego się nieopodal fotografii. Dla dorosłych kolorów może być zbyt wiele, ale dla młodych czytelników tak barwna szata graficzna jest atrakcyjna i zachęcająca. Gry i zabawy dla dzieci nie są banalne, chociaż czasami mogą się takie wydawać, poziom trudności podniósł się i czasami nawet starsi mogą głowić się i starać znaleźć rozwiązanie zagadek. W książce znalazły się rebusy, krzyżówki, sudoku, zadania z tekstem  czy tez labirynty. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie, a zabawa będzie przeplatała się z nauką.


Z pewnością książka sprawdzi się u większości dzieci, a rodzice czy też nauczyciele mogą mieć pewność, że godzinka spędzona z tą lekturą nie okaże się czasem straconym, a wprost przeciwnie pozwoli na doskonalenie młodych i chłonnych umysłów dzieci, a także rozwinie u nich logiczne myślenie, koncentracje czy też pamięć. Polecam!


2 komentarze:

  1. Oj nie wiem czy moje dzieci będą chętne - wyrosły już z takich pozycji :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Książka raczej dla młodszych dzieci, ale ja osobiście sama z chęcią przyjrzałam się jej bliżej:)

      Usuń