wtorek, 8 listopada 2016

Zaginiony- C.L.TaylorTytuł: Zaginiony

Autor: C.L. Taylor

Wydawnictwo: Burda Książki

Data wydania: 26 października 2016

Liczba stron: 300
Claire jest matką dwóch chłopców, jeden z nich piętnastoletni Billy zaginął pół roku temu. Cała rodzina nie potrafiła poradzić sobie z tą traumatyczną sytuacją, jednak główna bohaterka, matka nastolatka jest przekonana, że jej syn wróci do domu cały i zdrowy. Nie ma takiego dnia by Claire zwątpiła w powrót Billy’ego, kobieta całe swoje życie podporządkowuje odnalezieniu chłopca, rozwiesza plakaty, rozmawia z ludźmi, pytając o syna, wygłasza apele nawet w telewizji.


Kobieta zaczyna popadać w coraz gorsze samopoczucie, dodatkowo pojawia się u niej amnezja dysocjacyjna i niektóre wydarzenia umykają z jej pamięci, a przedmioty mające związek z jej synem pojawiają się w jej torebce w niewyjaśnionych okolicznościach. Żeby tego wszystkiego było mało, jej szwagier zaczyna opowiadać, że jej mąż ją zdradza i nie jest do końca wierny. Wydaje się, że wszyscy jej znajomi stracili już wiarę w odnalezienie chłopca, co więcej zaczynają uważać, że ten może być już martwy. 

„Zaginiony” autorstwa C.L. Taylor to thriller psychologiczny, który skupia się na matce zaginionego chłopaka. Jednak wydaje się, że najważniejsza w całej historii jest rodzina i problemy z jakimi się zmaga. Sekrety które wydają się nie mieć końca, sprawiają, że książka owiana jest tajemnicą i niepewnością, która budzi dreszcze u czytelnika. Czytelnik zaczyna podejrzewać każdego członka rodziny, bo przecież wszyscy wydają się podejrzani, brat Jake, który zaczyna się buntować i zachowywać dość specyficznie, ojciec który miał bardzo złe kontakty z synem, nie ma osoby, która wydawałaby się czysta i bez winy.


Główna bohaterka Claire momentami była dość irytującą postacią. Jej spokojny styl bycia sprawiał, że częściej wycofywała się zamiast iść do przodu. Nie była dociekliwa czy też wścibska, a przecież powinna być, jeżeli zależało jej na odkryciu tajemnicy i odnalezieniu syna.Zakończenie oczywiście zaskakuję, wręcz poraża i odbiera zdolność komentowania. Nie zdradzę co stało się z zaginionym chłopakiem, czy odnalazł się żywy lub martwy, albo czy w ogóle się odnalazł, to każdy pozna sam czytając tą świetną, momentami przerażającą książkę. Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz