piątek, 18 listopada 2016

Lecz się jedzeniem- Haylie PomroyTytuł:  Lecz się jedzeniem. Diety do zadań specjalnych

Autor: Pomroy Haylie

Wydawnictwo: Burda

Ilość stron: 274Haylie Pomroy jest specjalistką od funkcjonowania ludzkiego organizmu. Tym razem w swojej książce zaprezentowała siedem sposób na życie, które mają pomóc w walce z konkretnymi dolegliwościami, czy chorobami. Jak często podkreśla, swój stan zdrowia zawdzięcza właściwej diecie, nie faszeruje się lekami, ale je odpowiednio, w tym według niej tkwi cały sekret. Mimo to na samym początku książki możemy przeczytać, by przed zastosowaniem konkretnych zaleceń udać się do lekarza


Może trudno uwierzyć, że jedzenie leczy, jednak wszystko skupia się na metabolizmie, to on jest tutaj kluczowy. Wszystkie diety, które autorka przedstawiła w książce mają poprawić metabolizm dzięki spożyciu konkretnych pokarmów. Tak naprawdę to wszystko zależy właśnie od nas, to my wybieramy co jemy, a okazuje się, że jedzenie może być doskonałym lekarstwem.


W każdym rozdziale dotyczącym konkretnego schorzenia czy problemu, zawarte są wytyczne zaprezentowane w pewnym schemacie. Autorka wyczerpująco opisuje problem, wymienia objawy, dzięki którym można rozpoznać i nazwać problem, następnie zaprezentowane są metody leczenie, które są stosowane przez większą część społeczeństwa, bliżej końca przedstawiony zostaje szlak metaboliczny na którym trzeba się skupić i na koniec chory otrzymuje dokładne wytyczne, co powinien, a czego nie powinien robić.


Autorka w ciekawy sposób przedstawiła czytelnikowi potrzeby, jakie ma nasze ciało i nasz organizm. W dość przystępny sposób opisała jak ważne jest to co spożywamy, jak pokarmy mogą wpłynąć na nasze codzienne funkcjonowanie. Wielkim plusem są przepisy, które można znaleźć w książce, niestety wydaje mi się, że produkty, które są potrzebne do wykonania niektórych dań mogą być trudno dostępne.  Miłym urozmaiceniem jest posiłkowanie się przez autorkę licznymi przykładami, to sprawia, że książkę czyta się z większym zainteresowaniem.


„Lecz się jedzeniem” to książka, która uzmysłowi nam, że to co jemy ma większe znaczenie niż mogło nam się wydawać. Wydaje mi się, że stosowanie się do chociażby niewielkiej części rad autorki poprawi nasze codzienne funkcjonowanie. Książka spodoba się każdej osobie dla której ważne jest zdrowie i prawidłowe odżywianie.

1 komentarz: